5 דרכים להתגבר על לחץ חברתי

פורסם מאת ב- ב-בלוג החיזור של דייטינג אקשן
  • שנה גודל פונט: Larger Smaller
  • כניסות: 2271
  • תגובה 1
כמו שהסברנו במאמר הקודם,
פחד גישה אצל גברים לרוב מתחלק ל2 סוגים עיקריים של פחדים:

1. פחד מדחייה
2. פחד מהתגובה של הסביבה

השבוע אנחנו רוצים להתמקד בפחד שמלווה הרבה מאוד גברים כשהם ניגשים להתחיל עם נשים: מה הסביבה תחשוב עליי?
 

אז למה אני מרגיש לחץ חברתי?

או למה זה בכלל מזיז לי מה אנשים אחרים חושבים עליי?


אז קודם כל, כרגיל, אני רוצה להבהיר לך שהפחד הזה הוא מאוד טבעי והגיוני. למעשה זה היה מעט מפליא אם מה שהסביבה חושבת עליך לא היה מעניין אותך. אנחנו כולנו מתוכנתים בצורה גנטית (ואחרי זה גם פסיכולוגית) לרצות את הסביבה שלנו בשביל שנרגיש נאהבים ושייכים לשבט.

לפני כמה עשרות אלפי שנים (אני לא חזק בהיסטוריה) אם לא היית שייך לשבט אז היית, פשוטו כמשמעו, מת. זאת הסיבה שהיום הגוף שלך גורם לך להרגיש אומלל, נבוך, או מפוחד כשאתה עושה משהו שלא תואם את הציפיות שלך הסביבה ממך. מדובר בסך הכל על תגובה טבעית לסיטואציה שהיא בעייתית.

כמו כל התמודדות שצריך לעשות ברמה המנטלית, הדבר הראשון שאני ממליץ לך לעשות הוא להכיר בעובדה שהפחד הזה קיים ושהוא נמצא שם. יותר קל להתגבר על הפחד ברגע שאתה מפסיק להתכחש אליו. אחרי שאתה מכיר בו, אתה יכול לעשות עבודה שתאפשר לך להתגבר עליו (לחץ פה והירשם לאימון ניסיון כדי לראות איך להתחיל להתגבר על הפחדים שלך עם בחורות)

5 דרכים לא לשים ז*ן על מה שאחרים חושבים עליך


1. אתה לא באמת כזה חשוב.

בפעם הבאה שאתה רואה אירוע יוצא דופן ברחוב, כמו מישהו שמחליק, בן אדם שיכור שמזמר לעצמו באמצע הכביש, או כל אירוע פרובוקטיבי ומטורף ששובר את הנורמות החברתיות תנסה לבדוק מול עצמך 2 דברים:

  •  מעבר לתגובה הראשונית, כמה באמת היה אכפת לך מאותו אירוע, ומעבר לכך,
      כמה היה באמת אכפת לך מאותו בן אדם?

  •  כמה פעמים חשבת על אותו אירוע, מאז שהוא התרחש ?

אם תשאל את עצמך את השאלות האלו בכנות, אני מוכן להתערב שאתה תגיע למסקנה שזה לא ממש הזיז לך ושחוץ מכמה רגעים של שעשוע או תדהמה, האירוע הזה בעצם לא ממש השפיע לך על החיים ואתה אפילו דיי אדיש אליו.

נחש מה, ככה גם הסביבה מגיבה אליך. לאף אחד לא באמת אכפת מה אתה עושה ואתה יכול לעשות שטויות מטורפות מבלי שיהיה אכפת לאנשים אחרים, רק תדאג לא לפגוע באף אחד על הדרך.

2. אתה לא באמת יודע מה הם חושבים.

הרבה גברים נוטים מיידית לחשוב שהסביבה מגיבה אליהם בצורה הגרועה ביותר האפשרית. הם עסוקים באינסוף סיפורים על מה חושבים עליהם ואיך מסתכלים עליהם, אבל האמת היא שאין להם מושג, וגם לך אין מושג.

תחשוב על זה, אתה (כנראה) מעולם לא עצרת מישהו אחרי שהתחלת עם בחורה ושאלת מה דעתו עליך, יכול מאוד להיות שהמבט שהוא דופק בך ואתה מפענח אותו כמבט שיפוטי הוא בעצם מבט מלא הערכה שאומר "וואו איזה גבר!". אין לך באמת מושג.

הסיבה שאתה חושב שאנשים חושבים עליך את הגרוע ביותר, זה כי אתה משליך (קרא עוד על השלכה בוויקיפדיה ) עליהם את כל הצדדים שאתה תופס כשליליים באישיות שלך. המציאות היא לרוב מאוד שונה. איך אתה יכול לשכנע את עצמך בזה? תצא לשטח ותתחיל לבדוק.

3. כולנו מעריכים אומץ.

ובמיוחד נשים. בדיוק כמו שכולנו מפחדים לשבור נורמות חברתיות עקב פחד מנידוי, כך כולנו גם מעריכים את האומץ שדרוש כדי לשבור אותן. אצל נשים האומץ הזה הוא גם מעורר משיכה גדול. אם רק תנסה ותתחיל עם בחורה בסיטואציה נועזת (ותעשה את זה בצורה נעימה ורגועה, ולא בלחץ והיסטריה) אתה תראה שלרוב התגובה שלה תהיה מאוד חיובית.

4. 30 שניות עד שעתיים.

זה, מהניסיון שלי, בערך פרק הזמן שיקח למבוכה וחוסר הנעימות מהתגובה הסביבתית לעבור. וזה הכל. אחרי זה לא יקרה כלום, אתה לא תהיה נכה, שום איבר בגוף שלך לא יכאב והאישיות שלך תישאר בדיוק כמו שהיא הייתה מקודם.

הכל יהיה בסדר גמור. ככל שתעשה את זה יותר ככה יקח להרגשה הלא נעימה פחות זמן לעבור, עד שאתה פשוט תדפדף את זה תוך שניות כמו שרוב החניכים שלנו לומדים לעשות בכמה שבועות ספורים.

5. תשתמש במבוכה לטובתך.

ככל שאתה תהיה ביותר הלימה בין המצב החיצוני שלך למצב הפנימי שלך, ככה סיכויי ההצלחה שלך יעלו וככה אתה גם תרגיש יותר בנוח ליד נשים. במקום לברוח מהפחד שלך מתגובה סביבתית למה שלא תציף את זה?

אתה יכול להגיד, לדוגמא, משהו כמו "את חמודה לאללה, אבל אני מרגיש קצת לא נעים לדבר איתך עם כל האנשים האלו שמסתכלים עלינו". אני לא יכול להבטיח לך ב100% שזה יצליח (למרות שסיכויי ההצלחה של משפט כזה שנאמר ממקום כנה הם מאוד גבוהים), אבל אני כן יכול להבטיח לך שאתה תרגיש יותר טוב אחרי שתתרגל לדבר בכזאת כנות עם בחורות.

המדריכים שלנו מתמחים גם בהתמודדות עם לחץ חברתי, וגם בלגרום לך תוך פרק זמן מאוד קצר ללמוד בעצמך איך להתמודד עם לחץ חברתי. לחץ פה והרשם לאימון ניסיון כדי לראות איך גם אתה יכול להתחיל להשיג תוצאות בזמן הקצר ביותר.

כרגיל, אני מאחל לך את כל ההצלחה שבעולם!


תגובות

  • אורח
    עידו שבת, 16 נובמבר 2013

    סופסוף המאמר שאליו הייתי זקוק! תודה לכם צוות פיקאפ אקשן :)

כתוב תגובה

אורח ראשון, 17 נובמבר 2019