האם הנשים הישראליות קשוחות יותר?

פורסם מאת ב- ב-בלוג החיזור של דייטינג אקשן
 • שנה גודל פונט: Larger Smaller
 • כניסות: 2706
 • 2 תגובות
כשהתחלנו להריץ את האתר במתכונת הנוכחית שלו, קיבלו הרבה פידבקים חיוביים, אבל נראה לי שהייתה תלונה אחת שצצה בין כל הפרגונים: "למה אתה לא מראה איך להתחיל עם בחורות בישראל?".

הרבה גברים הרגישו שהנשים הישראליות נוטות להיענות פחות לניסיונות החיזור שלהם מאשר נשים בחו"ל, והאמת? ההרגשה הזאת אינה מוטעית. תהליך החיזור בישראל עשוי להיות נוקשה יותר, זה נכון, ויחד עם זאת זה לא יכול לבוא כתירוץ לוויתור עצמי וחוסר פעולה. לכל מצב שנראה מורכב לכאורה יש פתרון. וניסיון מאפשר להתגבר כמעט על כל אתגר.

israeli-women-culture

כמובן שמאז העלינו לספריית הוידאו סרטונים שמוכיחים שאפשר להצליח גם עם בחורות ישראליות בישראל, וזאת על ידי שימוש במספר עקרונות שאני הולך להסביר עליהם במאמר הזה.


אז למה תהליך החיזור בישראל עשוי להיות נוקשה יותר מאשר במקומות אחרים בעולם?

אם תחשבו על זה, המנטליות בישראל היא קצת שונה ממדינות אירופה או מארה"ב. אנחנו בישראל, גברים ונשים כאחד גדלים במנטליות שעשויה להיות אגרסיבית יותר.

סיבה #1 לקשיים בתהליך החיזור עם נשים בישראל: סביבה מיליטנטית.

העובדה שישראל היא מדינה שסועה בוויכוחים פוליטיים, עימותים צבאיים ודתיים מחלחלת לאוכלוסייה פה. יש לישראלים הרבה מעלות בזכות הסביבה בה הם חיים ויחד עם זאת אחד החסרונות הם שאנחנו גדלים במנטליות שהיא יחסית תוקפנית. (דחיפה בתורים... חיתוכים בכבישים וכו...).
נשים בארץ הן יחסית סגורות לתקשורת עם אנשים שהן לא מכירות, ועשויות לעיתים להגיב לניסיונות תקשורת בצורה שתיתפס על ידי גברים שהם מעט חסרי ביטחון כתוקפנות.

מדי פעם כשתיגש לבחורות בארץ אתה עשוי להיתקל בתגובה בסגנון של "מה? מה אמרת?" או "מה אתה רוצה?" שנאמרים במהירות ובטון קצר רוח. אנחנו אוהבים לקרוא לתופעה הזאת "מבחן הלימה" והיא מתרחשת אצל נשים בכל העולם, פשוט בארץ מבחני ההלימה עשויים להיות נוקשים יותר.

איך להתמודד?

ההתמודדות היא פשוטה. הרבה גברים בארץ איבדו הרבה מהאסרטיביות שלהם (מידע נוסף על אסרטיביות) בכל הקשור לנשים. בשביל אישה אסרטיביות יוצרת משיכה פחות או יותר כמו שמחשוף יוצר משיכה עבור גברים.

הנושא הזה כאוב במיוחד עבורי, כי אני רואה המון גברים סופר איכותיים, יוצאי יחידות מובחרות, בכירי היי טק, גברים שיודעים לבטא את עצמם ורצונותיהם ברוב תחומי החיים שלך אבל כשזה מגיע לנשים הם הופכים להיות פודלים מהוססים.

הדרך להיות אסרטיבי כשאתה נתקל במבחן הלימה היא לעמוד מאחורי הפעולה שהרגע ביצעת. כלומר במידה ופתחת על ידי הערה כמו "השמלה שלך ירוקה", והבחורה תענה לך בטון שיכול להתפרש כתוקפני, לדוגמא היא יכולה להגיד לך: "מה אמרת?" , תחזור על ההערה שלך. בלי להסס ועם חיוך קל.

במידה והבחורות שואלת לכוונה שלך במקום לשבור את התקשורת עמך (הן ברמה הפיזית והן ברמה המילולית), אתה כבר במקום טוב, אתה רק צריך לוודא שאתה עומד במבחן ההלימה ולא נבהל מהתגובה הראשונית שלה שיכולה להצטייר כתוקפנית אבל בפועל מדובר רק במבחן הלימה.

חשוב להדגיש כי מבחן הלימה מתבצע רק במידה ומתחילה אינטראקציה, אם הבחורה שוברת ממך עם הגוף שלה או מבקשת ממך באופן מילולי לעזוב אותה, אז אין שום סיבה להתעקש על התקשורת ביניכם, סיים את התקשורת בניכם בנימה חיובית והמשך הלאה.

סיבה #2 לקשיים בתהליך החיזור עם נשים בישראל: הטלת ספק

מה הדבר שישראלים הכי שונאים? לצאת פראיירים. אבל מעבר לזה... כולנו כל הזמן חושבים שעובדים עלינו. אנחנו תמיד מחפשים את המניע והסיבה לכל דבר וחושבים מה יוצא לצד השני מכל דבר (מי לא חישב כמה מרוויחה לחודש המסעדה שבה הוא יושב?). לתכונה הזאת יש הרבה יתרונות אבל היא מאוד מקשה להכיר נשים בסביבות טבעיות כמו הרחוב או בתחבורה ציבורית.

זה מאוד מובן, אם מישהו היה ניגש אליך כשאתה הולך לתומך ברחוב, ישר היית מנסה לחשוב מה הוא רוצה ממך והאם מנסים לסדר אותך.

איך להתמודד?

הפתרון הוא כל כך קל ופשוט שזה קצת מצחיק: תצהיר, בהמון ביטחון, למה אתה ניגש אליה. אם היא שואלת אותך "מה אתה רוצה?", "מה אתה מוכר?" או כל שאלה בסגנון הזה, תגיד שאתה חושב שהיא מוצאת חן בעיניך ובגלל זה ניגשת אליה. (תצהיר על הכוונות שלך בכנות)

זה מאוד מפחיד בהתחלה, אבל אתה תופתע שברגע שתשבור את המחסום המדומה שיש לך בראש אתה תגלה שזה בעצם דיי קל. שוב – ברגע שאתה עומד באמת ובתמים מאחוריי המעשים והרגשות שלך, הספק התחלתי שהיה לבחורה יתחלף למשיכה ועניין.

סיבה #3 לקשיים בתהליך החיזור עם נשים בישראל: תרבות מינית יחסית סגורה.

ישראל, בניגוד למדיניות מפותחות יחסית באירופה עוד לא לגמרי סגורה על היחס שלה למיניות. להמון אנשים, לגברים ונשים כאחד יש חשק מיני גבוהה ויחד עם זאת עקב הרגלי החינוך בישראל הם נוטים להסתיר את מיניותם. מצב זה, מוביל הרבה גברים להרגיש מבולבלים: הבחורה מביעה בהם עניין, אבל בכל פעם שהשיחה עוברת לתדר שעשוי להשתמע כמיני (בין אם בדיבור אם במעשים), לפתע נוצרת אצל הבחורה סוג של הסתייגות לגבי אופי התקשורת, והיא יכולה לומר דברים בסגנון "רגע, זה מהר מדי", "אנחנו לא מכירים מספיק", "אני לא זורמת ככה"... וכו'. – לא ברור.

זה מאוד מתסכל הרבה גברים בארץ, אבל הם לא מבינים שהאשמה היא לא רק בצד הנשי. צריך לנסות להבין שכמו שאתה כגבר נשפט בעיני החברים שלך בכמה בחורות היית איתן (ואני לא מצדיק את זה לרגע – אני רק אומר שזה מצב קיים), אז בחורה תישפט לשלילה מול החברות שלה והסביבה שלה בדיוק על אותו דבר.

איך להתמודד?

במקום ליצור תחושת חוסר נוחות במקומות פומביים (בהם אתה מתחיל איתה), עליך לתקשר איתה באופן מיני רק כאשר אתה מרגיש שהיא מרגישה בנוח עם זה ותדאג לשמור על הצורך שלה ולהיות דיסקרטי. תדבר איתה על מיניות רק במידה שבה אתה מרגיש שזה נעים לה – והדבר הכי חשוב, תמיד תדאג לקדם עניינים כשאתם נמצאים לבד ולא בפומבי. העיקרון הזה תופס גם לשלבים מוקדמים כמו נשיקה או מזמוז.

המסר שחשוב לי שתיקח מהמאמר הזה הוא שבאמצעות יישום של כמה עקרונות פשוטים והבנה של הבחורות שאיתן אתה מדבר, אתה יכול להצליח עם נשים בכל מקום שתרצה (גם בישראל וגם בחו"ל). יש רק תנאי אחד להצלחה שלך והוא שתפעל.

אם אתה רוצה לראות הדגמה חיה את כל העקרונות שלמדת פה, אני מזמין אותך להגיע לאימון ניסיון עם מדריך של פיקאפ אקשן שידגים לך כל עקרון ועקרון שהוסבר במאמר הזה. לחץ כאן למידע נוסף על מסלול האימונים שלנו

כרגיל, אני מאחל לך את כל ההצלחה שבעולם!

תגובות

 • אמיר
  אמיר שישי, 30 אוגוסט 2013

  מאמר מעניין מאוד!
  תודה רבה!

 • פיקאפ-אקשן
  פיקאפ-אקשן שישי, 30 אוגוסט 2013

  בשמחה אמיר,
  תודה על הפרגון והתמיכה :)

  תמשיך לעקוב וליישם!

כתוב תגובה

אורח שלישי, 02 יוני 2020