ביישנות - האם גם גבר ביישן יכול להצליח עם נשים?

פורסם מאת ב- ב-בלוג החיזור של דייטינג אקשן
  • שנה גודל פונט: Larger Smaller
  • כניסות: 6922
  • תגובה 1
גברים שהם מטבעם ביישנים, בדרך כלל מתקשים עם נשים יותר מהגבר הממוצע. זה קורה בגלל מגוון של סיבות:
     • הרבה נשים מפרשות ביישנות כחוסר ביטחון
     • הם לא יוזמים
     • הם מאוד רגישים, ולכן מפחדים להיכשל יותר מהגבר הממוצע.

shy-pic-1

מיד אני הולך להסביר לך איך אתה יכול לגרום לביישנות שלך לעבוד לטובתך ולעזור לך 
להתחיל עם בחורה, במקום שתהווה בשבילך מכשול, אבל לפני כן אני רוצה להעמיד דברים על דיוקם ולהבהיר בדיוק למה אני מתכוון כשאני אומר ביישן.


עלינו להבדיל בין 3 מושגים:
     • ביישנות
     • חרדה חברתית
     • מופנמות

ביישנות

מוגדרת כהרגשה של פחד או חשש בעת פנייה לאנשים זרים, או בסיטואציות חברתיות. הביישנות נחשבת בעולם הפסיכולוגיה כתכונה בעלת מרכיב תורשתי והתנהגותי, ועל כן ניתנת לשינוי ולשליטה.

חרדה חברתית

ביישנות ברמת הקיצון שלה, שמובילה לחרדה ופחד משתקים בסיטואציות חברתיות, עד כדי התקף חרדה של ממש שאינו מאפשר תפקוד רגיל בסביבה חברתית. מדובר על הפרעה פסיכולוגית שניתן ומומלץ מאוד לטפל בה.


מופנמות

מדובר על מושג מאוד רחב בעולם הפסיכולוגיה. בתמצית, אדם מופנם הוא אדם שמעדיף להפנות את תחומי העניין והאנרגיה הרגשית שלו לעולמו הפנימי, במקום לעולם החיצוני. אדם מופנם לרוב יהיה שקט, מחושב וזהיר. לרוב יעדיף בילוי בביתו או בפאב עם מספר חברים מאשר יציאה למסיבה המונית.


לא כל המופנמים הם ביישנים, אבל רוב הביישנים בדרך כלל יהיו מופנמים.

מביישן למופנם בעל ביטחון – 5 שלבים:

אין שום צורך שתפסיק לחלוטין להיות ביישן, זה גם לא אפשרי. כל מה שצריך זה לעשות כמה התאמות ספציפיות בדפוסי ההתנהגות שלך כדי שתהפוך מביישן למופנם בעל ביטחון עצמי.
יש כמה שלבים בתהליך השינוי הזה, הנה הם מוגשים לך בצורה הכי תכל'סית שאנחנו יודעים לתת:

1. תפעל:
לצערי, השלב הזה הכרחי גם אם אתה ביישן. אתה חייב לצאת לשטח ולהתנסות, אומנם בהתחלה זה יהיה לך קצת קשה. הגנטיקה שלך וכל החוויות שלך יגידו לך שאתה עושה משהו שמסכן אותך, שמנוגד לטבע שלך. השלב הזה הוא הקריטי ביותר בהתקדמות שלך. אם תפעל במשך מספיק זמן ובצורה עקבית, הביישנות שלך אולי לא תיעלם, אבל אתה תמצא את עצמך משוחח עם נשים מבלי להתייחס אליה.


זה קצת כמו ריצה, בהתחלה הרגליים מאוד כואבות לך מה שגורם לך להפסיק לרוץ, אבל עם הזמן אתה מתחזק, וזה לא שהרגליים מפסיקות לכואב ככל שאתה רץ יותר ויותר קילומטרים, אלא זה שפשוט הכאב פחות מרגש אותך. בדיוק אותו דבר עם חרדה ופחד ליד נשים. (ראה מאמר על פחד גישה)

איך אני יכול ליישם את זה ת'כלס ?
תיגש כל יום במשך חודש ל 3 בחורות לפחות, לא תאמין כמה תשתפר.

2. תשתמש בביישנות שלך לטובתך:
גבר ביישן מגמגם, מסמיק ומאבד עשתונות ליד בחורות. לעומת זאת, מופנם בעל ביטחון לוקח את האלמנטים של הגבר הביישן ומנצל אותם לטובתו. תשתמש בכלים הבאים, שיבואו לך בטבעיות (זה חלק מהגנטיקה שלך) עם נשים:


- תדבר לאט, ובצורה מדודה

- תיצור קשר עין עם הבחורה שאתה מדבר איתה, תגרום לה להרגיש שהיא כרגע הבחורה היחידה בעולם.

- תדמיין את הבחורה באינטראקציה מינית
(אנשים מופנמים יודעים להשתמש בדמיון שלהם בצורה יעילה יותר מאנשים מוחצנים), תדאג לשדר מיניות בשפת הגוף ובהתנהגות שלך. בהתחלה זה יהיה לא טבעי, אבל אחרי כמה פעמים שתעשה את זה אתה תראה שזה מרגיש לך מאוד הגיוני ונוח.


איך אני יכול ליישם את זה תכל'ס ?
תעבוד על דיבור איטי בזמן האינטראקציות, נסה לקחת חצי שנייה בין מילה למילה. לאט לאט אתה תמצא קצב דיבור שגם יהיה יותר איטי אבל גם ירגיש לך טבעי.

תדאג להיות חרמן כשאתה יוצא להכיר נשים. זה מאוד יעזור לך לשדר על וייב מיני. (ראה מאמר על וייב)

בשביל ללמוד לדבר בצורה איטית ומתונה, צפה בוידאו הבא של גבי אשכנזי ושים לב איך הוא מדבר ומתנסח:3. תהיה כנה:
כן אני יודע, עד היום כנות לא הביאה אותך רחוק עם נשים. כמו רוב הגברים (ביישנים ולא ביישנים כאחד) כנראה שהיו לך כמה פעמים שבהם היית כנה עם בחורה, חשפת את רגשותייך בפנייה, ונתקלת בדחייה קשה ופוגעת. אבל אני לא מדבר על כנות מהסוג הזה.


הכנות שאני מדבר עליה היא כנות שקשורה לבחורה, ולא אליך... במהלך השיחה התת מודע שלך מדביק על הבחורה איתה אתה מדבר מאות תוויות. אתה תופתע לראות מה קורה כשאתה חולק עם הבחורה חלק מהתוויות האלו, תנסה להגיד דברים כמו:

"האמת שאת נראית לי בחורה מאוד קשוחה, את בטח מפחידה הרבה גברים"

"אני בדיוק חושב לעצמי שהחיוך שלך מאוד נעים, אני תוהה האם זאת מניפולציה או שאת באמת מחייכת ככה עבור כולם"

"התלבשת בצורה מאוד סקסית, אני בדיוק שואל את עצמי אם יש לך חבר"

שים לב: אל תשתמש בדוגמאות הספציפיות האלו! הן רק דוגמאות! הרעיון הוא שתלמד להביע החוצה את מה שקורה אצלך בראש בזמן השיחה. אתה תשים לב שככל שאתה מביע את עצמך יותר בזמן האינטראקציה, אתה מרגיש פחות לחץ. מתנהג בצורה משוחררת יותר מה שגורם לבחורה להתמכר לנוכחות שלך בלי שום קשר ל"כלי משיכה" או כל דבר בסגנון.

איך אני יכול ליישם את זה תכל'ס ?
תתחיל להשתמש בתבנית הדיבור "עכשיו אני חושב על..." ותוסיף את מה שאתה חושב עליו. בהתחלה אתה תשים לב שאתה אומר דברים לא כל כך מתאימים, אבל גם דברים שידהימו אותך. עם הניסיון אתה תראה שאתה לומד מה כן להגיד ומה לא.

shy-pic-2
4. תקשיב:
ללא ספק הכלי העוצמתי ביותר של הגברים המופנמים, ביחד עם היכולת שלהם להיות מיניים מאוד.


בתור גבר מופנם, אחד היתרונות האבולוציוניים שלך הוא שיש לך אינטליגנציה רגשית יותר גבוהה מזאת של הגבר הממוצע. אף פעם לא מדברים על זה, אבל עבור נשים (וגם עבור גברים) ההרגשה שגבר מקשיב להן היא ממכרת. זה מעבר למשיכה מינית, זה מסוג הדברים שגורם לבחורה להתאהב בך ברמה הרגשית.

אני רוצה שתשתמש באינטליגנציה הרגשית הגבוהה שלך כשאתה מדבר עם נשים, תשתתף במה שהיא מספרת לך. אתה יכול לעזור לעצמך להקשיב לבחורות באמצעות שימוש בכלים הבאים:

שאלות פתוחות: במקום לשאול בחורה "איפה את עובדת?",
אתה יכול לשאול אותה "מה את אוהבת בעבודה שלך?

היזון חוזר: תנסח מחדש את מה שהבחורה אומרת לך, ותוסיף הזדהות. לדוגמא אם היא מספרת לך שהיא שונאת לקום לעבודה בבוקר, אתה יכול להראות לה שאתה מקשיב על ידי כך שתגיד "כן, זה נורא לקום בבוקר למקום שאתה לא אוהב, אני מכיר את זה"

גם פה, מדובר על דוגמא בלבד, אם באמת תקשיב בזמן השיחה, אתה לא תצטרך לחשוב מה להגיד.

שים לב: המטרה היא שבאמת תקשיב לבחורה. אם אתה מוצא את עצמך מתאמץ יותר מידי כדי לעשות את זה, תוותר על זה כרגע. כל דבר שמפריע לזרימה שלך בזמן השיחה פוגע בך יותר מאשר עוזר לך.

איך אני יכול ליישם את זה תכל'ס?
תתחיל לדבר עם אנשים, ולנסח מחדש את מה שהם אומרים. מהר מאוד זה יעבור לאוטומט.

5. תקדם עניינים:
גם בשלב הזה, אתה תצטרך להילחם בביישנות שלך. אולי בהתחלה אתה תרגיש מאוד נבוך לבקש מבחורה מספר טלפון, לצאת איתה לדייט במקום או לנסות להגיע איתה לתקשורת פיזית.


אם תעשה את זה מספיק פעמים, גם פה אתה תרגיש יותר בטוח, וגם אם תמיד תרגיש מעט ביישנות, אתה תמצא את עצמך עושה את זה בסוף בקלות, בדיוק כמו בשלב 1.

איך אני יכול ליישם את זה ת'כלס ?
בכל אינטרקציה מוצלחת שיש לך עם בחורה, תבקש לכל הפחות טלפון. תעשה עם חבר הסכם שאתה מתקשר לכל טלפון שקיבלת, במידה ואתה לא עומד בתנאי הסכם שלך, שלם לאותו חבר סכום של כסף שיכאב לך. 500 ₪ יכולים להוות התחלה טובה.

בתור מי שהעביר עשרות גברים תהליך, שאותו הם התחילו כגברים ביישנים סיימו כגברים מופנמים ובעלי ביטחון, אני יכול להגיד לך שהתהליך אולי לא פשוט, אבל זה תהליך שאתה תצטרך לעבור בשביל להצליח עם נשים.

מה שכן יכול לעודד אותך, זה שברגע שההצלחות הראשוניות מתחילות להגיע (וזה בדרך כלל לא לוקח יותר מידי זמן), כל התהליך נהיה קל ויעיל הרבה יותר.

אם אתה מעוניין לקבל ליווי והכוונה שיהפכו את התהליך לקל יותר עבורך ויהפכו אותך לגבר מופנם בעל ביטחון, אני מזמין אותך בחום להתנסות אצלנו באימון ניסיון במחיר עלות. לחץ פה כדי להירשם למחזור אימוני הניסיון הקרוב.

אני ממליץ לך בחום לצפות בסרטון הבא שמדבר על נחישות ולקרוא את המאמר על מוטיבציה כגורם להצלחה בחיים:
אלעד יגל ב Google+

תגובות

  • אורח
    יובל רביעי, 10 יולי 2013

    מאמר מעולה!

    המון תודה :)

כתוב תגובה

אורח ראשון, 17 נובמבר 2019