משחק פנימי – חיצוני בינו ובינה

פורסם מאת ב- ב-בלוג החיזור של דייטינג אקשן
  • שנה גודל פונט: Larger Smaller
  • כניסות: 2240
  • 0 תגובות
בין עם תחום ההצלחה בתקשורת עם נשים זר לך או שאתה מצוי בו כבר תקופה מסויימת, מונחים כמו משחק פנימי ומשחק חיצוני עשויים לבלבל אותך לא פעם. בתחום של פיתוח ושיפור התקשורת בין גברים ונשים ישנם שני מישורים שבהם אנו עובדים באופן מקביל כדי לפתח את מיומנויות התקשורת שלנו עם נשים:

   • משחק פנימי - מייצג את המישור המנטאלי המבטא את הלך הרוח, המחשבות והתחושה הפנימית.
   • משחק חיצוני - מייצג את המישור הפיזי המבטא את הפעולות שאתה עושה עם הגוף
                          והמילים שנאמרות בזמן אינטראקציה עם בחורה.

הייחס אל המילה "משחק" מייצג את הפרשנות שנתנו לתחום לימוד אומנות הפיתוי.
חלוצי התחום הראשונים מצפון אמריקה, רצו לייצר קונוטציה פחות מאיימת לתחום ולכן כינו אותו "משחק".

המאמר שלפניכם מחולק לשני חלקים עיקריים. בחלק הראשון נלמד מהו משחק פנימי חיצוני ועל הקשר ביניהם

ובחלק השני נלמד ונבין כיצד לשפר את המשחק פנימי חיצוני באופן מעשי.

משחק פנימי באומנות הפיתוי

במשחק פנימי הכוונה למערכת אמונות פנימיות שעד כה, מנעו ממך בצורה כזו או אחרת להצליח בתקשורת עם נשים. אמונות מהסוג הזה עשויות לעלות מעת לעת ולהשפיע עליך לשלילה בניסיונותיו לתקשר בהצלחה עם נשים. אמונות אלו נוצרו כתוצאה מחוויה שלילית שעברת או כתוצאה מהדרך בה חונכת והסביבה בה גדלת בהקשר של הצלחה עם נשים.

לעיתים קרובות, משחק פנימי - האמונות הקשורות לנשים, נוצרות בעקבות סביבה חברתית מסוימת. הדוגמא הכי טובה לכך היא בחור שהסתובב דרך קבע עם חברים שידעו להתחיל עם בחורות. וכך הלא מודע שלו "צילם" את הלכי הרוח / הגישות שלהם ועם הזמן הוא פיתח גישה דומה לשלהם ונחל אף הוא הצלחה עם נשים.

דוגמא נגדית יכולה לבוא בדמות בחור שרוב החיים שלו הסתובב בסביבות נטולות בחורות (פקולטות פיזיקה ומדעים.. לדוגמא). בסביבות אלו הבחורים לא ידעו כיצד לתקשר בצורה מוצלחת עם בחורות / לא היה להם כל ניסיון בכך. לכן מטבע הדברים גם האמונות שלהם לגבי התחום שבינו לבינה בד"כ היו מעורערות.

משחק פנימי בתחום ההצלחה עם נשים יכול לגלוש גם לתחומי החיים האחרים. גברים רבים שחיזקו את המשחק הפנימי שלהם עם נשים, החלו עד מהרה לאמץ גישה דומה גם להצלחה בתחום לימודים האקדמאיים, בתחום הפיננסי וכו'...

משחק חיצוני באומנות הפיתוי

Fotolia 44061179_XS
הכוונה לכלל יכולות התקשורת שלנו בפועל עם נשים. אלו הפעולות או טכניקות בהן אנו פותחים ומנהלים את האינטראקציה עם נשים. מכלול הגורמים המרכיבים את המשחק החיצוני יכולים להיות בין השאר:
טון וקצב דיבור ,פיתוח שיחה, שפת גוף, יכולת הובלה, מגע וכו'...
למאמר המפרט מספר דרכים להתחיל עם בחורה - לחץ כאן

דוגמא טובה לאנשים בעלי יכולת משחק חיצוני גבוהה (מיומנויות תקשורת טובות עם הסביבה) הם אנשי מכירות.

אנשי מכירות (על כל סוגיהם) הם אנשים שמתוקף עבודתם באים במגע מתמיד בצורות כאלו ואחרות עם אנשים.

הם יודעים להעביר את המסר שלהם בצורה ברורה לאדם שמולם באמצעות טונליות הקול, מהירות הדיבור, יכולת פיתוח שיחה ו"כימיה" עם אותו אדם וכו'...

אנשי מכירות אלו יודעים לקרוא את הלכי הרוח של האדם המצוי מולם ולנווט את התקשורת עימו (בד"כ) לתועלתם. הסיבה לכך שהמשחק החיצוני של אנשי מכירות כל כך טוב נעוצה בעובדה שהם מתקשרים עם אנשים נשים וגברים כאחד על בסיס יומיומי.

יחסי הגומלין והפרדוקס של משחק פנימי חיצוני באומנות הפיתוי

"גוף ונפש זו מערכת אחת".

רצוי להגיע למצב בו הלך הרוח הפנימי, האמונות הפנימיות (המשחק הפנימי) חזקות, ייגבו את הפעולות שאנו מבצעים כדי לתקשר בהצלחה עם בחורות (המשחק החיצוני). גיבוי הדדי זה בין משחק חיצוני למשחק פנימי יוצר מצב שהוגדר כהלימה.

הלימה היא מצב בו הלך הרוח הפנימי, מצב הרוח מתבטא באופן חיצוני ע"י תנועות הגוף, המבטים, הקול ואופן ההתבטאות ללא כל סתירה ביניהם. דוגמא לסתירה וחוסר הלימה: בחור שפותח שיחה עם בחורה בבר והוא מתוח ועצבני. הוא מנסה לפתוח את השיחה בצורה נונשלנטית ורגועה ובנוסף מנסה לשלב מגע קל בבחורה, אז תנועות הידיים שלו הופכות לתזזיתיות והצורה שבה הוא עומד היא סטאטית ודרוכה.

מהצד של הבחורה, היא מסתכלת ורואה בחור עם פנים שמנסות להיות רגועות ותנועות גוף חדות ודרוכות. אז הבחורה "מריחה" שמשהו לא בסדר עם הבחור. היא מבינה ברמה הלא מודעת שהוא מתנהג בדרך שאינה טבעית לו והוא לא רגיל לגשת לבחורות.

חשוב לציין שהבנה של עקרונות משחק פינימי חיצוני ועקרון ההלימה הם לא יותר מהבנה של ידע תיאורטי שיוכל לעזור לך רק את תצא, תיישם ותבין איך זה עובד בשטח. בינתיים, אתה {accesstext mode="level" level="guest"}יכול להכנס לספריית הוידאו{/accesstext} {accesstext mode="level" level="registered"}יכול להגיע לכנס{/accesstext} שלנו ולצפות בסרטונים שצולמו בשטח, כדי לעזור לך להבין טוב יותר איך גם אתה יכול לעשות את זה.

תגובות

  • אין תגובות. היה הראשון לרשום תגובה

כתוב תגובה

אורח שלישי, 02 יוני 2020